Senad Ok: Yabancı gazeteciler Arda Güler diyor | Samet Akaydin çok hata yapıyor

EURO 2024’te A Milli Takım’ın Gürcistan ile yapacağı maç öncesinde Milliyet Gazetesi muhabiri Senad Ok son gelişmeleri Skorer’den Nergis Aşkın’a değerlendirdi.

GÜRCİSTAN ÖNCESİ 3 İSİM BELİRSİZ
Milli Takım’ın kamp yaptığı bölgede gece sıcaklık 7’ye düştü. Buraya gelecek arkadaşlar olursa akşam serin olduğunu söyleyelim.

Türkiye’nin en zor maçı ilk maç. Çağlar, Ozan kadroda yok. İrfan Can, İsmail Yüksek ve Ferdi Kadıoğlu belirsiz. Gürcistan tarihinde ilk kez katılıyor turnuvaya. Baskı olmadığı için rahatlar. Bizim beklentimiz var, eksiklerimiz var. Oynamak zorundayız, onlar savunma yapacaklar. Montella’nın oyun anlayışı alan bulma üzerine. Gürcistan buna çok izin vermiyor, düğümü bence Arda Güler çözebilir.

GÜRCİSTAN SÜREKLİ KAPANMAYACAK
Hazırlık maçlarımız iyi değildi. Tabi bu Montella’nın ideal kadrosu değildi. O hazırlık maçında oynayanlar Gürcistan karşısında oynamayabilir. Bir moral bozukluğu yok.

Gürcistan sürekli kapanmayacak, ileriye çıkıp bizim savunmamızı zorlamaya çalışacak. Kanat bekleri ileri çıkıyor. 5’li savunma gibi görünse de Gürcü meslektaşlarımız biz 3-5-2 oynuyoruz dedi.

SAMET AKAYDİN ÇOK BİREYSEL HATA YAPIYOR
Samet Akaydin çok bireysel hata yapıyor. Bizim savunmamız buna yatkın. Ben ileride Arda Güler’in olması gerektiğini düşünüyorum. Arda topu tuttuğu sürece takım rahat edecektir. O olmadığında top kaybediyoruz ve savunmamız zorluk yaşıyor. Ferdi’nin yokluğunda Mert Müldür sola geçecek, Zeki Çelik sağda oynayacak. Ferdi’nin hafif bir sakatlığı var, ilk maçta riske edilmeyecek.

BARIŞ ALPER KESİN
Montella Barış Alper üzerinde duruyor. İlk maçta forvet oynayacak. Kenan Yıldız tamam. İrfan Can Kahveci’nin yokluğunda kimi orada oynatacak? Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu oynayabilir.

YABANCI GAZETECİLER ARDA GÜLER DİYOR
Yabancı gazetecilere Türkiye’nin en iyi oyuncusu kim diye sorduğumuzda Arda Güler diyorlar. Biz burada ilk 11’de olacak mı diye konuşuyoruz. Böyle ilginç bir durum var. Savunma bugünden yarına düzelmez. Savunmayı topa sahip olarak yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir