Dizüstü bilgisayarın en kirli ortamlardan biri olduğunu biliyor muydunuz?Tek bir hileyle cihazı çok kolay bir şekilde temizleyin

Dizüstü bilgisayar, modern dünyada bir kişinin günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu nedenle verimliliğini nasıl koruyacağınızı ve dayanıklılığı nasıl sağlayacağınızı bilmek önemlidir. Kesinlikle ihtiyacınız olacak hayat tüyolarından biri dizüstü bilgisayarınızın klavyesini bantlamak. Bu hile her ne kadar garip görünse de cihazınızı tozdan korumanıza ve buna bağlı sorunların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Örneğin, tuşların arasında biriken kalıntılar, bunların çalışmasını engelleyebilir, basmanın doğruluğu azalır ve mekanizmaların aşınması artar. Toz ayrıca dizüstü bilgisayarın içine girerek havalandırma deliklerini tıkayabilir ve bu da gelecekte ısınmaya ve performansın düşmesine neden olabilir. Ayrıca toz, cihazın bazı bileşenlerine zarar verebilir.

Ter ile karışan küçük döküntüler elektrik kontaklarını etkiler ve bu da gelecekte tuşların yanlış çalışmasına neden olabilir.

Bunu önlemek için ustalar klavyeye bant yapıştırmanızı tavsiye ediliyor. Bandın tuşlara sıkı bir şekilde yapışması için üstten hafifçe bastırarak bunu düzenli olarak yapın. Klavye tamamen kapatıldıktan sonra dizüstü bilgisayarı ters çevirin ve üzerine hafifçe ve nazikçe dokunun. Artık çöpün zaten bağlı olduğu yapışkan bandı dikkatlice çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir